V čele eurokandidátky KSČM Švendová

Do čela kandidátů pro volby do Evropského parlamentu (EP) za jihomoravskou krajskou organizaci KSČM byla v Brně zvolena Dagmar Švendová (36) z Břeclavi, bývalá asistentka europoslance a nyní velvyslance v Rusku Vladimíra Remka.

V průběhu pětileté spolupráce s Remkem se v Bruselu aktivně podílela hlavně na agendě výboru EP pro průmysl, výzkum a energetiku. Pracovala též na utváření evropské kosmické politiky a na budování evropských systémů družicových navigací. Při práci vystudovala vysokou školu, obor práva EU. Ovládá angličtinu, studuje francouzštinu, pasivně zná němčinu.
„Přesvědčila jsem se o pravdivosti Remkova výroku: Jestli má něco při působení v EP smysl, pak je to systematická a dlouhodobá práce, která ve výsledku přináší ovoce. Dobrý příklad je umístění sídla ústředí Evropské kosmické agentury pro program Galileo v Praze či vyčlenění finančních prostředků EU na vývoj a výzkum aplikací založených na družicových navigačních systémech,“ hodnotí Švendová uplynulé pětiletí.

Voliče ujišťuje, že v EP není nováčkem, zúčastňovala se také jednání na vysoké úrovni mezi EP, radou a Komisí. Za jednu z prioritních otázek považuje Švendová zaměstnanost. Již osmé přímé volby proběhnou v evropské osmadvacítce v květnu.
Zpět