Středoškolská stávka za klima!

Na adresů pořadatelů i těch, kteří se chtějí účastnit, se ve veřejném prostoru snesla obrovská vlna kritiky. To by nás nijak zvlášť nepřekvapilo. Vyjadřovat se proti dnešnímu fungování světa, je zárukou toho, že člověk schytá spoustu nenávisti od těch, komu současné pořádky vyhovují. I my sami moc dobře známe, s jakou odezvou se setkávali naše návrhy, které by mohli i jen nepatrně omezit fungování globálního kapitalismu.

Co však pro nás bylo smutným překvapením byla kritika od lidí, kteří dnešní světořád nijak v lásce nemají. Věty tipu, “raději by měli sedět ve škole a učit se”, nebo “kdyby raději sázeli stromy” zaznívaly od lidí, kteří v jiných případech tvrdě odsuzují současný školský systém. A kteří tolik volají po tom, aby mladí lidé byli k dnešnímu světu co nejkritičtější. 

Přitom by to mohla být ta první vlaštovka, po které jsme tak dlouho volali. Je nad slunce jasné, že globální klimatická změna je neodmyslitelně spjata s globálním kapitalismem a konzumeristickým nastavením společnosti. 

Je proto potřeba podpořit demonstrující studenty a ukázat, že jsme s nimi na jedné lodi - že usilujeme o udržitelnou a sociálně spravedlivou společnost, která se nebude muset strachovat, že přijdou ničivá sucha, povodně, nebo že se nebude moci člověk normálně nadechnout.

Kateřina Konečná
Andrej Bóna
Arťom Korjagin - kandidát do Evropského parlamentu
Roman Blaško - kandidát do Evropského parlamentu
Ing. Lukáš Pařízek - kandidát do EP
Dagmar Švendová

Více informací o protestu na: 

Fridays For Future Česká republikaStředoškolská stávka za klima! - Fridays for Future ČR (https://www.facebook.com/fridaysforfuture.cz/?tn-str=k*F)
Zpět