Výsledek voleb do Evropského parlamentu

Posílejí ultrapravice ve volbách do Evropského parlamentu 2014 je tragickým odrazem dnešní doby a důsledek krize, kterou EU prochází. Bohužel tyto strany zvládly mnohdy jen populistickými hesly manipulovat strachem lidí a využít těžké situace na trhu práce. Kam podobná situace může dospět, to jsme v minulosti už viděli.

Zbývá jen doufat, že k dalšímu posilování těchto ultrapolitických (fašizujících) stran v budoucnu nedojde. Že se podaří tyto jevy dostat pod kontrolu, jinak si další mírové směřování EU a Evropy dokáži jen těžko představit. Možná nás tato situace, ale konečně probudí a příště příjde více lidí k volbám a zaujmou jasné stanovisko - PROTI - podobným tendencím...

Dle ČT24 se eurovoleb se zúčastnilo druhé nejnižší procento voličů od roku 1979, kdy Evropané své zástupce ve společném zákonodárném sboru volí. V Česku volilo 18,2 procenta lidí, na Slovensku jen 13,05 procenta. Volební účast byla oproti hlasování před pěti lety vyšší v západních zemích, kde zájem o eurovolby pravidelně klesá.

Více viz:

 

 
Zpět