Víte, co jíte? Kvalita potravin aj.

Ve volbách do Evropského parlamentu se objevuje jedno téma, které zdá se spojuje všechny strany - kvalita potravin. Ano, i KSČM chce, aby kvalitní potraviny byly standardem. A to za cenu, kterou si může řadový občan dovolit. I z toho důvodu jsem v rámci svých materiálů pro volby připravila kartičku "Víte, co jíte?" se zajímavými odkazy na www týkající se kvality potravin (ke stažení níže).

Samotná kvalita potravin, ale nestačí. Je rovněž důležité usnadnit spotřebiteli a konečnému konzumentovi rozhodování, který produkt si koupí. Evropská unie proto věnuje velkou pozornost i problematice značení potravin, tedy informacím, které naleznete buď na obalu výrobku, nebo na prodejním místě.

Velký problém v EU, ale i ve světě je rovněž plýtvání jídlem. V době, kdy se dle Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství odhaduje počet lidí trpící hladem (chronickou podvýživou) na 870 miliónů, což je každý 8 člověk na světě, je třeba se zabývat i touto otázkou.

Zajímavé zdroje informací:

  1. „Minimální trvanlivost do“ a „Spotřebujte do“ na obalech potravin, aneb jak správně porozumět, abychom ušetřili peníze a neplýtvali potravinami.
  2. Jak mohu omezit plýtvání potravinami v mém každodenním životě?
  3. Lidé nerozumí údajům na jídle. To pak končí v koši.Diskuse ke článku:

(Pravidla diskuse)
Zpět