Putování kandidátky do EP...- Karlovy Vary, Opava, Ostrava

Ve dnech 21.4. - 24.4.2014 jsem absolvovala volební kampaň na trase Břeclav - Praha -Karlovy Vary - Praha - Opava - Ostrava - Havířov - Hranice na Moravě - Břeclav. Možná se to zdá trochu logisticky náročné, ale díky dobrému spojení Českých drah a pomoci svých kolegů kandidátů a organizačního týmu jsem to v kombinaci vlak, mikrobus a osobní automobil zvládla bez "újmy na zdraví". Byly to náročné čtyři dny, ale rozhodně stály za to.

Besedovala jsem spolu s ostatními kandidáty za KSČM v rámci "Dne v kraji" s občany v areálů lázní v Karlových Varech, a následně v různých okresech při kontaktní kampani, kam se kandidáti rozjeli. Já jsem zůstala v ulicích tohoto lázeňského města. Kde jsem se i přes nepříznivé počasí (přeháňky) mohla v ulicích města setkat s lidmi, krátce s nimi pohovořit, nabídnout jim volební materiály a vyzvat je k účasti ve volbách do Evropského parlamentu. Jako malou kompenzaci  jsem jim rovněž předala kytičku gerbery, která snad alespoň trochu pomohla prozářit den.

Následovaly zastávky a program v Opavě, kde jsme se sešli spolu s kandidáty do Evropského parlamentu Miroslavem Ransdorfem a Esmou Opravilovou a společně jsme prošli město v rámci kontaktní kampaně a následně se zúčastnili besedy  v Obecním domě. Otázky občanů byly mnohdy velmi na tělo a k věci. Mrzelo mne, že jsme nemohli, kvůli přejezdu do Ostravy, kde již probíhala další beseda, zůstat déle. Někteří účastníci debaty, ale využili možnosti kontaktovat mne přes mé internetové stránky, za což jsem ráda.

V Ostravě jsme se připojili k již probíhající debatě s další kandidátkou do Evropského parlamentu Věrou Klontza. Pro velký zájem přítomných občanů o dění v Evropském parlamentu a aktuálních otázkách v ČR jako je velká míra nezaměstnanosti a další témata se debata protáhla o více než hodinu. Následující den jsme se s M. Ransdorfem setkali s předsedou OV KSČM Ostrava s nímž jsme diskutovali blíže o otázkách města a já jsme měla možnost přiložit i ruku k dílu při vykládce volebních novin, které v uvedenou dobu dorazily na popočku.

O návštěvě Havířova si můžete přečíst v dalším článku.
Diskuse ke článku:

(Pravidla diskuse)
Zpět