Putování kandidátky do EP...- Havířov

Do Havířova jsem přicestovala 24.4.2014 spolu s Miroslavem Ransdorfem. Společně jsme absolvovali dopolední kampaň po městě a přijetí u náměstka primátora města Havířov, Bc. Daniela Pawlase. Náměstek primátora nás informoval o situaci v okrese, ale i o aktuálním problému s uzavřením dvou soukromých škol, které musel v průběhu naší návštěvy aktivně řešit. Dále jsme hovořili o nezaměstnanosti v regionu, bytových otázkách, o situaci menšin a romských občanů, o nutnosti zajistit kvalitní péči starším občanům a problémy s tím spojené, ale i o problémech s narůstající kriminalitou. Jednalo se o skutečně fundovaný rozhovor a já jsem si po této schůzce blíže prošla i informace uveřejněné na internetových stránkách KSČM Havířov, abych si udělal ještě lepší obrázek o situaci.

Zaujal mne článek Daniela Pawlase ve Zpravodaji 04/2014 z něhož si dovolím použít krátký výňatek, který dle mého názoru vystihuje skutečně stávající situaci v ČR, ale i jinde v EU:

"...Ukazuje se, že poctivě pracovat, neznamená také slušně žít. Je důležité si uvědomit, že dnes zaměstnaný člověk, pokud nemá v bance statisícové částky osobních rezerv, blízkou rodinu, která v nouzi pomůže, pokud člověk přijde o práci, dřív nebo později skončí takový člověk na sociálním dně. Hranice mezi slušným životem a ghettem je dnes opravdu velice tenká. Jediným lékem na takto vzniklou situaci je masivní podpora zaměstnanosti, drobného podnikání, ale také aktivní hájení zájmů občanů České republiky. Je potřeba se zasadit o důsledné potírání mafiánských a lobbyistických skupin..."

V odpoledních hodinách proběhla ještě beseda s občany, které se spolu se mnou zúčastnila Kateřina Konečná, poslankyně PS ČR za KSČM a vedoucí kandidátky KSČM pro volby do Evropského parlamentu. Na videozáznam celé besedy se můžete podívat na odkazu níže.

Protože pro mne se jednalo o první návštěvu tohoto regionu, byla jsem vděčna za možnost navštívit výstavní expozici historie města a hornictví. Seznámila jsem se s bohatou historií a tradicemi, ale hlavně s úskalími,které souvisí s tak náročným povoláním, jakým hornictví nepochybně je. Řešení budoucnosti tohoto odvětví v ČR bude spočívat v dobrém nastavení strategických plánů a energetické politiky České republiky. Rozhodně se musíme zasadit o to, aby se v budoucnosti ČR nestala závislá na nerostných zdrojích z cizích zemí, když máme u nás doma dostatečné zdroje v této oblasti.

VIDEOZÁZNAM DEBATA
Diskuse ke článku:

(Pravidla diskuse)
Zpět